Sołectwo Piece skarbnicą ubrań, butów i innych akcesoriów dla dzieci z Ukrainy

Sołectwo Piece zasłynęło od kilku tygodni niezwykłą gościnnością, oraz mobilizacją okolicznych mieszkańców, ze względu na duże zbiórki darów na samą Ukrainę jak i dla przybywających z Ukrainy. Dom Przyjęć EWA, był jednym z pierwszych w okolicy gdzie znalazła schronienie większa grupa kobiet z dziećmi. Śledziliśmy te działania, widzimy, że mobilizacja okolicznej społeczności w tej niezwykle trudnej sytuacji dla naszych przyjaciół z Ukrainy jest ogromna.

Jeśli przyjmujesz u siebie osoby uciekące przed wojną, potrzebują ubrań, butów, fotelików, czy nawet łożeczka, dla dzieci, zaproś ich do Świetlicy w Piecach, na ulicy Rydułtowskiej gdzie na dużej sali, zgromadzono dobrej jakości i w większości nowe rzeczy dla potrzebujących.

Wszystko w jednym miejscu, poukładane rozmiarami i rodzajami, inicjatywa ta pozwala wyposażyć się kompleksowo i odciąża ludzi goszczących u siebie uchodźców, a im samym pomaga w stanięciu na nogi w nowej polskiej rzeczywistości. Większość rzeczy zgromadzonych pochodzi właśnie ze zbiórek w Domu Przyjęć Ewa.

Wielki szacunek dla pomysłodawców i wolontariuszy. Serdecznie zapraszamy

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email