Punkt szczepień w Gminie Gaszowice

W połowie stycznia br., rozpoczął się proces rejestracji osób powyżej 80 i 70 roku życia zainteresowanych udziałem w bezpłatnych szczepieniach przeciwko COVID-19. Punkt szczepień na terenie Gminy Gaszowice został zlokalizowany w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Gaszowice, Jureczko – Czech, Krajczok, Łączka, mieszczącym się przy ul. Rydułtowskiej 1 w Gaszowicach (tel. 32 43 05 570).

JAK ZAREJESTROWAĆ SIĘ NA SZCZEPIENIE?

– w przychodni: tel. 32 43 05 570,
– poprzez stronę internetową: www.pacjent.gov.pl,
– przez ogólnopolską infolinię: tel. 989 lub 22 62 62 989.

INFORMACJE POTRZEBNE DO REJESTRACJI:


– numer PESEL,
– numer telefonu komórkowego na który wysłane zostanie potwierdzenie rejestracji.

POMOC W DOTARCIU DO PUNKTU SZCZEPIEŃ

Z uwagi na możliwe problemy seniorów z dotarciem do punktu szczepień, Gmina Gaszowice przygotowała możliwość skorzystania z pomocy w tym zakresie. Bezpłatny transport jest przeznaczony dla osób:

– posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami,

– mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

Informacje i pomoc w sprawach związanych ze szczepieniami można uzyskać w przychodni oraz  u Koordynatora ds. szczepień przeciwko COVID-19 – dla mieszkańców Gminy Gaszowice lub telefonicznie pod numerem telefonu 511 058 433  od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00–16:00. 

Więcej informacji na temat szczepień przeciwko COVID-19 znaleźć można na stronie gov.pl/szczepimysie lub w ramach dedykowanej infolinii pod numerem 989.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email