Jednak “trzy” pieczenie na jednym ogniu, czyli jak żyć i jeść ekologicznie.

Być eko, to nie tylko moda, to zarówno dbanie o siebie, swoje otoczenie jak i całą planetę. Być eko to prać w chłodniejszej wodzie, przykręcać kaloryfery, używać octu, cytryny czy sody do czyszczenia domu. Żyć zdrowiej to przetrzeć w środku osad w kubku solą a nie chemicznym mleczkiem. To również, zaszyć dziurę w skarpetkach, a nie kupić nowe.

Każdy z nas, powinien bacznie przyjrzeć się swoim przyzwyczajeniom i podjąć działania ekologiczne, ponieważ rosnące ceny prądu i gazu nawet z ekonomiczego punktu widzenia powinny skłaniać nas ku oszczędności na każdym kroku. Według danych GUS, zaledwie jedna trzecia polaków podejmuje jakiekolwiek kroki, które mają na celu dobro planety i bardziej naturalny sposób radzenia sobie w gospodarstwie domowym.

Dziś, gdzie jest wszystko, szybko i pod ręką, czasem trudno ugotować obiad samemu, bo łatwiej i szybciej zamówić w plastikowych pudełkach. A przecież nie ma większej eko-satysfakcji, kiedy upieczemy szczęśliwego kurczaka z wolnego chowu bez antybiotyków w piekarniku, a obok ziemniaki z ziołami. A jakby tego było mało, pod koniec pieczenia, dorzucimy blaszkę grzanek z czerstwych bułek do zrumienienia i hasło: dwie pieczenie na jednym ogniu rozrośnie się do trzech.

Grzanki oczywiście będą do zupy krem – koniecznie z warzyw z własnego ogródka! Przyznajcie sami, że ślimaki w naszych gaszowickich ogródkach były tego lata dla nas łaskawsze niż poprzedniego, więc z pewnością coś tam wyhodowaliście 😉

Bo aby żyć zdrowo, potrzebujemy odpowiedniego naturalnego paliwa dla swojego organizmu. Dobre, pełnowartościowe i nieprzetworzone jedzenie, to podstawa ekologicznego trybu życia. Produkty od godnych zaufania producentów możemy kupować na własną rękę, albo skorzystać z akcji lokalnych. Taką możliwość niesie nam teraz Ośrodek Kultury Zameczek w Czernicy, zapraszając na pierwsze spotkanie z eko bazarem w pałacowych wnętrzach, 29 stycznia od godziny 10:00 do 12:00. Serdecznie zapraszamy.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email