Rusza portal Gaszowice.com

Gmina Gaszowice, obejmująca swoim terenem sołectwa Czernica, Gaszowice, Łuków Śląski, Piece i Szczerbice – liczy obecnie prawie 10 000 mieszkańców. Na jej obszarze działa wiele firm, placówek oświatowych, kulturalnych i sportowych. Każde z sołectw posiada wiele ciekawych miejsc, a na terenie całej gminy odbywa się wiele wydarzeń, które czasem przez brak dostępu do odpowiedniego źródła informacji – przechodzą niezauważone przez mieszkańców.

Portal Gaszowice.com powstał jako oddolna, lokalna inicjatywa stworzenia miejsca, w którym mieszkańcy mogliby znaleźć informacje na temat bieżących wydarzeń, imprez kulturalnych, ważnych historycznie miejsc na terenie gminy Gaszowice. Oprócz lokalnych aktualności, chcielibyśmy w portalu zaoferować internautom także przejrzysty rozkład jazdy autobusów bazujący na danych z ZTZ Rybnik. Udostępniona została otwarta i darmowa baza firm i instytucji z Gaszowic, aby mieszkańcy łatwo i szybko mogli sprawdzić podstawowe informacje dotyczące danych kontaktowych lub godzin otwarcia lokalnej instytucji lub firmy. Na łamach portalu znajduje się też baza ogłoszeń, które można dodawać za pomocą specjalnego formularza. W portalu postaramy się także publikować inne ważne dane dotyczące gminy, które aktualizowane będą na bieżąco.

Idea powstania adresu Gaszowice.com narodziła się już w 2020 roku z potrzeby dotarcia do mieszkańców podczas promocji bieżących wydarzeń kulturalnych, ale dopiero w 2021 portal nabrał kształtów i zdecydowaliśmy się na jego publikację. Portal zbudowany został przez gaszowicką firmę informatyczną ORTH Multimedia i w swoim założeniu zrzeszać będzie aktywne społecznie osoby działające na terenie gminy. Publikacje i informacje o lokalnych wydarzeniach, zazwyczaj nadsyłane są przez zaprzyjaźnione placówki kulturalno-oświatowe lub publikowane przez redakcję portalu za ich zgodą.

W zamierzeniach portalu jest stworzenie miejsca, w którym mieszkańcy znajdą ciekawe informacje z rejonu, będą mogli odkryć ciekawe historycznie i kulturowo miejsca, poznać ciekawych ludzi, a przy okazji skorzystać z szeregu funkcjonalnych usług – takich jak rozkład jazdy, prognoza pogody czy katalog firm.

Portal Gaszowice.com nie został w żaden sposób dofinansowany urzędowo, ani nie jest prowadzony w ramach żadnego projektu.

Zapraszamy wszystkich chętnych do współtworzenia treści w portalu Gaszowice.com. Do nadsyłania artykułów, ciekawych tematów czy wpisów do katalogu, zapraszamy nie tylko instytucje i lokalne firmy – ale każdego z mieszkańców gminy. Jesteśmy dopiero na etapie początkowym tworzenia portalu – dlatego chętnie przyjmiemy wszystkie uwagi i pomysły na jego usprawnienie.

Artykuły i pomysły możecie słać na nasz adres redakcja@gaszowice.com

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email