Fundacja OKO W OKO Z RAKIEM – cykl spacerów profilaktycznych w roku 2022

Na łamach naszego portalu chcielibyśmy zaprosić na wydarzenie zorganizowane przez Fundację Oko W Oko z Rakiem, która to zmienia rzeczywistość wielu osób zmagających się z chorobą onkologiczną.

Potrzeba profilaktyki raka piersi jest ogromna, a moment diagnozy raka piersi jest zwykle momentem traumatycznym. Diagnoza często jest tym czasem, w którym tracimy grunt pod nogami. Jest to dobry moment na szukanie wsparcia – a takim wsparciem jest właśnie Fundacja Oko w Oko z Rakiem. Członkowie Fundacji to ludzie, wśród których są lekarze, psycholodzy, dietetycy i przede wszystkim osoby, które przeszły już drogę choroby nowotworowej i teraz pomagają innym odnaleźć się w nowej sytuacji.

Wydarzeniem, na które chcemy zaprosić, jest rozpoczęcie cyklu spacerów profilaktycznych w roku 2022.

26 marca, zapraszamy na spacer do schroniska Stefanka na Koziej Górce.
Dla wszystkich, których organizatorzy spotkają na swojej drodze, uczestnicy i wolontariusze Fundacji przygotowali zakładki profilaktyczne oraz drobne upominki. 
Chętni spotkają się o 10.00 w Bielsko Biała Olszówka. Ruszają o godz. 10.15 Prosimy o śledzenie wydarzenia na fb, ponieważ w razie deszczu, wiatru lub z przyczyn, na które organizatorzy nie mają wpływu spacer może być odwołany.

Przewodnikiem będzie pani Monika, mieszkanka Suminy, wolontariuszka i propagatorka profilaktyki raka piersi, która sama przeszła leczenie onkologiczne i teraz pomaga innym.

Tak jak wiele Fundacji, również ta, jest organizacją pożytku publicznego, która z pewnością liczy na Państwa wsparcie w tegorocznym rozliczaniu podatkowym, aby realizować swoje główne cele: profilaktykę nowotworową, promocję zdrowego odżywianie w trakcie i po chorobie onkologicznej, wsparcia osób z chorobą nowotworową i ich rodzin. Działanie Fundacji opiera się głównie na organizacji imprez charytatywnych np: Bieg Oko w Oko z Rakiem, maraton zumby, koncerty gwiazd muzyki polskiej i zagranicznej, edukacja młodzieży odnośnie profilaktyki nowotworowej i zdrowego stylu życia, prezentacje i szkolenia dla zakładów pracy, organizacji pozarządowych, domów kultury. Fundacja prowadzi też po etapach choroby i leczenia, pozwala zrozumieć emocje, które się pojawiają i naucza jak radzić sobie lepiej w chorobie.

Fundacja stara się samodzielnie prowadzić zbiórki, licytacje na rzecz swoich działań. Można umówić się na konsultacje online w zakresie profilaktyki nowotworowej, zdrowego stylu życia, doboru peruk, dietetyki, fizjoterapii, kosmetologii, a także na rozmowy motywujące, wspierające.

Przekaż swój 1% Fundacji Oko w Oko z Rakiem

KRS 0000751550

Warto również wspomnieć o ogromnym sukcesie głośnym w mediach ogólnopolskich – w 2020 roku zrodził się pomysł przeprowadzenia kampani “Oddychaj Pełną Piersią”, do udziału w której Justyna Dec (prezes fundacji) zaprosiła znanych i lubianych aktorów, a głosu kampanii użyczył Marcin Kydryński.

Kontakt

Fundacja Oko w Oko z Rakiem ul. Marcinkowskiego 2a/13 40-233 Katowice
NIP 9542797488 | KRS 0000751550
numer konta: 02 1050 1214 1000 0090 8045 5349

Potrzebujesz rozmowy, jesteś w trakcie diagnozowania, leczenia, po chorobie? Napisz lub zadzwoń : fundacja@okowokozrakiem.pl, tel. 691 400 204, oferujemy bezpłatne konsultacje online z: dietetykiem klinicznym, psychodietetykiem, fizjoterapeutą, coachem, kosmetologiem, osobami wspierającymi, osobami, które przeszły chorobę onkologiczną. Nie zwlekaj nie musisz być sam w chorobie. Na zdjęciu poniżej, tatuaż Pani Moniki i ważny przekaz: Badaj się i żyj, aby spełniać swoje marzenia i pamiętaj, że zdrowie to najcenniejsze co masz!

Facebook
Twitter
WhatsApp
Email